Bernie Shaw (vokal), Mick Boxa (kitara) , Dave Rimer (bas), Russell Gilbrook (bobni), Phil Lanzon (klaviature)
Uriah Heep so eni najsijajnejših predstavnikov zlate dobe britanskega težkega rocka zgodnjih sedemdesetih. Za razliko od sodobnikov Led Zeppelin, Deep Purple, Free ali Bad Company, so Uriah Heep predstavili do tedaj nikoli slišano zmes robatega heavy rocka in rahlo simfoničnega ter nadvse bombastičnega in pompoznega simfo zvoka. Njihov zelo nenavaden slog je bil pri večini kritikov zelo osovražen. Leta in leta so se jim posmehovali, toda bend je prodal več kot 30 milijonov plošč, štirje albumi so se uvrstili tudi med ameriških top 40. Tehnično briljanten heavy rock bend, ki si zasluži spoštovanje za to, da je vztrajal kljub preko 20 spremembam zasedbe.
Uriah Heep sta konec šestdesetih ustanovila kitarist Mick Box in sijajni pevec David Byron. Ko se je skupini še pred snemanjem prvega albuma pridružil še izvrsten klaviaturist in avtor Ken Hensley, je bila udarna trojka skupine izoblikovana. Od leta 1970 do 1976 je bend posnel kar osem studijskih albumov, ki so vsak po svoje čista klasika rocka. Uriah Heep pa so proti koncu tega obdobja začeli snemati tudi ultra dolge in zelo kompleksne skladbe. Byron je leta 1977 zaradi hudih težav z alkoholom moral zapustiti skupino. Zamenjal ga je John Lawton, ki je pel na treh albumih. V tistem času je bend začel igrati precej bolj komercialen oziroma bolj pristopen in še vedno težki rock. Po Lawtonovem odhodu se je v bendu začela prava selitev narodov. Od začetka delovanja skupine pa do danes se je tako v Uriah Heep zamenjalo več kot trideset glasbenikov. Edini, ki vsa ta leta drži niti skupine, je kitarist Box.
V osemdesetih je popularnost Uriah Heep na nek način stagnirala, čeravno je bend objavil kopico albumov, na katerih je bilo tudi nekaj zelo dobrih skladb, ki pa so danes po večini (in krivici) povsem pozabljene. V tem obdobju je skupina igrala precej »naravnost odigran« rock, ki je imel rahel prizvok sintetike osemdesetih.
Uriah Heep so se ponovno združili leta 1986 s prihodom pevca Berniea Shawa in klaviaturista Phila Lanzona, ki sta v skupini še danes. Leta 1995 je bend objavil sijajen album Sea Of Light, ki je bil po dolgem času spet nekaj presenetljivo nepredvidljivega, a še vedno zelo kompaktnega.
2008 so Uriah Heep objavili težko pričakovani novi album, ki nosi naslov Wake The Sleeper. To je njihov prvi novi studijski album po desetih letih. Skupina pa je na njem pokazala, da je še vedno v vrhunski formi, saj je album nekaj najboljšega, kar je skupina posnela v dveh desetletjih.
V ZDA še danes uživajo kultni status in tudi njihovi albumi se dobro prodajajo. Skupina je še danes zelo popularna na področju nekdanjega zahodnega bloka. Nenazadnje so bili Uriah Heep eni prvih, ki so (zelo uspešno) nastopili v Rusiji oziroma takratni Sovjetski zvezi, o čemer priča tudi eden izmed njihovih številnih koncertnih albumov. Lansko turnejo pod imenom „Celebration – The 40th Anniversary“ nadaljujejo tudi letos.
Trenutno zasedbo okoli pevca Bernieja Shawa (od leta 1986) poleg ustanovnega člana Micka Boxa na kitari in basista Davea Rimerja (ki je nadomestil pred kratkim preminulega Trevorja Bolderja) predstavljajo še Russell Gilbrook (bobni) in Phil Lanzon (klaviature), ki so zadolženi, da kemija med bendom in publiko enostavno štima. Po koncertnih kritikah in odzivu občinstva sodeč še zdaleč niso zreli za dom upokojencev.
Za ogled dogodka potrebujete dodatno vstopnico.