Na Večerovem odru so nas najprej razgreli eksplozivni fantje iz Mehike. Los Explosivos, skupina štirih prikupnih fantov, je publiko s svojim energičnim nastopom in glasnim, sproščenim rokenrolom, navdušila in pošteno ogrela. Fantje, ki so na Lentu že drugič, so navdušeni nad publiko, festivalom in samim Mariborom. Kitarist skupine, Carlos, nam je povedal: »Zelo sem vesel, da smo spet na festivalu. Ljudje so zelo veseli in razigrani. Koncert je bil odličen, saj smo vsi skupaj plesali in se zabavali. Rad imam Maribor, Slovenijo in Slovenke!«
Po mladih, skodranih glavah eksplozivnih pa so koncert skupine Tito & Tarantula odprle tri skrivnostne punce na kitari, basu in bobnih. Zadnji je na oder prišel Tito in skupaj so nam pripravili popotovanje po gladkem rocku z priokusom latinske vročekrvnosti, ki so ga začinili s svojim posebnim stilom, glasom in načinom igranja kitare. Publika je ob vsaki zaigrani pesmi bolj in bolj norela, do vrhunca evforije pa je prišlo ob uspešnicah kot so Back to the House That Love Built, After Dark, Angry Cockroaches in Strange Face of Love. Pri zadnji pesmi koncerta je Tito povabil na oder tudi publiko. In res majhna množica je skupaj z Titom & Tarantulo zaplesala in zapela, kar na odru! »To je res bil izjemen zaključek izjemnega koncerta!« je povedal eden izmed obiskovalcev. Po koncertu nam je šarmanten Tito Larriva izdal: »Koncert je bil odličen, publika pa neverjetna. Srečal sem mnogo prijetnih ljudi, družin, bikerjev in nekaj pijancev in res sem se imel odlično. V Mariboru smo že nastopali, ampak nekako se mi zdi, da je tokrat bilo res posebno.«
Na Jazz Lentu pa se je slovenski publiki medtem predstavila skupina Tamikrest, ki je s seboj iz Malija prinesla prav posebno zgodbo. Člani skupine so pripadniki nomadskega saharskega ljudstva Tuareg, ki je danes ustaljeno med različnimi državami, kjer se borijo za boljše življenjske pogoje. Največ nasilja najdemo prav v severnem Maliju, od koder skupina tudi izhaja. Člani so prepričani, da so instrumenti in glasba, ki jo ustvarjajo, najboljše orožje v njihovem boju. Njihove pesmi nosijo otožna besedila mladih Tuaregov v Sahari, ki so izgubili svojo kulturo in prihodnost, ne pa tudi ljubezni do nje. S predstavljanjem svojega dela in stiske svojih ljudi pa so po svetu postali pravi ambasadorji Tuareške kulture.
Na njihovo tradicionalno glasbeno ozadje so imeli poseben vpliv glasbeniki kot so Jimi Hendrix, Mark Knopfler, Pink Floyd in Bob Marley. Elementi moderne zahodne glasbe se združijo s hipnotičnim tradicionalnim bobnom, ki jih v odmevajoče orientalske zvoke ponesejo visoki ženski glasovi ob spremljavi kitar ali osamljenega instrumenta. Ob poslušanju njihove glasbe človek dobi občutek, da se je znašel v majhni zgodbi ljubezni, obkrožene z veliko žalosti. Prepletanje teh elementov dobro simbolizira tudi ime skupine; Tamikrest namreč pomeni stik, zavezništvo in tudi prihodnost, ki jo poudarjajo s svojim skromnim karakterjem ter promocijo miru in kulture.